GÖKKAYA MAKİNA

Sanayi Ticaret Limited Şirketi

“Güvenilir & Kaliteli”

DÜNYA ÇAPINDA

GÜVEN & KALİTE

Hakkımızda

1970 yılında Murat GÖKKAYA tarafından kurulmuş olup, bu zamana kadar sanayinin değişik kollarına hizmet vermiştir. Hizmet verdiği her sektörde kaliteye verdiği önemle kendine iyi bir yer edinmiştir.

Gökkaya Makina Müşteri beklentilerini en üst seviyede karşılayacak imalat yapmanın öneminin bilincinde olup, yatırımlarında ve imalat sürecinde son derece seçici davranmaktadır. İmalatlarında kaliteyi en üst seviyede tutmak ve sürekliğini sağlamak, aynı zamanda imalat sürelerini kısaltmak için 1995 yılından itibaren bilgisayar kontrollü CNC tezgahlarını kullanmaya başlamıştır.

Gökkaya Makina son teknoloji tezgahları ile imalat yaparken, 3 boyutlu Kordinat ölçme cihazı, Sertlik Ölçme cihazı ve 1/1000 hassasiyetli ölçme aletleri ile oluşturduğu Kalite Kontrol Laboratuvarı ile devamlı Kalite Kontrolü yapmaktadır.

Gökkaya Makina 1990 yılında tamirat ve yedek parça ile girdiği boya sektörüne kısa zamanda ilklere imzasını atmayı başarmıştır. 1992 yılında sektörün en önemli makinalarından olan Yatay Tip Boya ezme makinası’nın Türkiyede ilk imalatını yapmış ve bu makinaların yurt dışından alımını azaltmıştır. Bu başarısını, kendine örnek aldığı dünyaca önemli Makina üreticilerinin kalitesinde üretim yaparak, satış ve sonrasında kesintisiz hizmet vererek ve uygun fiyat politikasını takip ederek yakalamıştır. Yakaladığı bu başarı ile rakipleri tarafından takip edilen firma konumundadır.

Yatay Tip Boya Ezme makinasından sonra yapmış olduğu ilkler devam etmektedir. Bu sırayı Tam Otomatik Kazan Yıkama Makinası, Transfer Presi, Macun Boşaltma Presi, Vakumlu-Sıyırıcılı Karıştırıcı, Numune Alma Vanası ve Alt Yataksız Tank Mikserleri izlemiştir. 2006 yılının ilk yarısında imalatını tamamladığıi Değişken Devirli Basket-Mill model karıştırıcıyı da müşterilerinin hizmetine sunmayı başarmıştır. Gökkaya Makina’nın konusunda eğitimli,kaliteli üretimi ilke edinmiş, takım ruhuyla verimli bir şekilde çalışabilen personeli ve her türlü projeyi başarı ile tamamlayan teknik kadroya sahiptir. Bunun yanı sıra imzasını atmış olduğu başarılı projeler bundan sonrada yapacağı yeni projelerin teminatıdır.

Gökkaya Makina fuar katılımları, reklam ve internet aracılığı ile yapılan çalışmalarla ve ilklerin başarısıyla yurtiçi-yurtdışı müşteri portföyünü geliştirmeyi başarmıştır. Müşteri portföyünün genişlemesiyle üretim ile satış ve satış sonrası hizmetin ayrılması ihtiyacı duymuştur. Bu nedenle satış ve satış sonrası hizmetini Mengi Makina üstlenmiştir ve bu sayede Gökkaya Makina kaliteli üretime odaklanmıştır. Müşterilerimizin satış sonrası talep ettikleri her türlü destek Mengi makina’nın alanında uzman teknik kadrosu tarafından hızlı bir biçimde yerine getirilmektedir.

Gökkaya Makina artan siparişlere cevap verebilmek için üretim alanını büyütme kararı almış ve 2007 yılının ikinci yarısında 3.000 m2 kapalı alandan oluşan yeni fabrika binasına geçmiştir.

Gökkaya Makina Türkiye’nin en büyük iki boya kuruluşunun yatırımlarında görev almış ve bu görevi başarıyla tamamlamıştır. Bu iki dev kuruluşla 1990 yılından beri çalışmalarını kesintisiz devam ettirmektedir.

Gökkaya Makina ISO Kalite Yönetim Sistemine, CE işaretine ve ATEX sertifikalarına sahiptir.

Gökkaya Makina kurulduğu günden beri şu ilkeleri benimsemiştir.

  • En üst seviyede kaliteli üretim ve bunun devamlılığını sağlamak
  • Tüm üretim sürecinde, ileri teknolojileri kullanmak
  • Terminlere gereken hassasiyeti göstermek
  • Satış sonrası servis ve yedek parça hizmetini sağlamak
  • Uygun fiyat politikasını devam ettirmek
Kalite kontrol

Gökkaya Makina Bilgisayar destekli proje çalışmalarına ve üretim süreçlerine önem vermektedir.

Zaman idaresi ve teknik uygulama konusundaki titizliği proje yönetiminde önemli bir yere sahiptir.

Cnc Üretim

Gökkaya makina alınan makina ve parça siparişlerini en kısa zamanda teslim tarihi içinde imal edebilmekte ve CNC tezgahların kullanımı ile parçaların 1/1000 mm hassasiyetle işlenmesini sağlayabilmektedir.

Yeni CNC dik işlem merkezimizin devreye alınışı.

Projelendirme

Gökkaya Makina Bilgisayar destekli proje çalışmalarına ve üretim süreçlerine önem vermektedir.

Zaman idaresi ve teknik uygulama konusundaki titizliği proje yönetiminde önemli bir yere sahiptir.